Szkoły o akcji

Nasza Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów, rodziców i szkół. W Programie bierze udział ponad 3000 placówek i kilkaset tysięcy uczniów. W ramach Akcji rozdaliśmy już nagrody o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Jeżeli chcesz się do nas przyłączyć zarejestruj się na naszej stronie - a w razie jakichkolwiek pytań zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu (22) 646-44-84, 423 58 59 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00.Pomysł na akcje bardzo dobry. Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Braniewie bardzo chętnie włączyli się do akcji. Jednocześnie uświadamiają sobie jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Przy okazji szkoła może dzięki temu pozyskać jakieś upominki.
Pozdrawiam
Katarzyna Malesa - Lipińska
Koordynator akcji w Gimnazjum nr 2 w Braniewie

Akcja zbiórki telefonów komórkowych jest trafionym pomysłem. W dobie największego rozwoju telefonii komórkowej brakuje miejsc, które zajmowałyby się zbiórką starych telefonów. Nie wszyscy dorośli, a co dopiero dzieci, zdają sobie sprawę ze szkodliwości tych telefonów dla środowiska naturalnego, dlatego takie akcje są świetną okazją do uświadomienia wszystkim tego problemu. Dzieci bardzo chętnie pozbywają się niepotrzebnych telefonów ze świadomością dobrego uczynku dla środowiska. Takie akcje są jak najbardziej potrzebne dla wzrostu odpowiedzialności za środowisko już u najmłodszych. To na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Pozdrawiam
Urszula Tokarz
Szkoła Podstawowa w Czaplinku

Pomysł bardzo dobry, uczniowie chętnie przynoszą telefony, warto przeprowadzać takie akcje w szkole. Jeszcze raz dziękuję za dotychczasową współpracę. Jesteście sumienni i konkretni.
Pozdrawiam
Luiza Błoniarz
Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Kielcach

Inicjatywa udziału w akcji zbiórki telefonów w nasze szkole wyszła od Samorządu Szkolnego. Przeprowadziliśmy już 2 takie akcje, które cieszyły się zainteresowaniem uczniów i ich rodzin. W tej akcji profesjonalnie przygotowanej i prowadzonej od pakietu informacyjnego do przyznania i przesyłki nagród uczniowie uczą się zasad gospodarności, segregacji i celowości podjętych działań. Jesteśmy przekonani, że ta i podobne akcje będą przez Państwa Firmę organizowane w kolejnych latach.
Pozdrawiam
Dyrektor Mirosława Skwarek
Gimnazjum w Ogrodzieńcu

Zbiórka telefonów komórkowych w naszym gimnazjum była inspiracją do realizacji projektu edukacyjnego. Każdy uczeń kończący gimnazjum musi zrealizować taki projekt, a jego temat będzie się znajdował na świadectwie ukończenia szkoły. Projekt, który realizowali nasi uczniowie brzmiał "Nie zaśmiecajmy sumienia metalami ciężkimi, czyli co zrobić z niepotrzebnymi telefonami komórkowymi". Uczniowie zajmowali się rozpropagowaniem akcji, zbiórką telefonów, spakowaniem ich i wysłaniem. Opracowali zagadnienia związane z wpływem metali ciężkich na biosferę. Dodatkowo przygotowali ankiety, w których pytali co inni robią z niepotrzebnymi telefonami, a na godzinach wychowawczych informowali, iż nie wolno telefonów i innych urządzeń elektronicznych wyrzucać do śmieci. Tłumaczyli znaczenie słowa recykling, wzięli udział w Krakowskim Festiwalu Recyklingu. Dzięki tym i innym działaniom uczniowie uświadomili sobie i innym jak niebezpieczne dla środowiska i żywych organizmów są metale ciężkie zawarte w telefonach komórkowych, wskazywali na rosnącą degradację otoczenia i wynikające z niej zagrożenia. Podczas tych działań integrowali się, aktywizowali. Mieli świadomość, że są w stanie coś zmienić w mentalności rodziców, nauczycieli, rówieśników, wpłynąć na zmniejszenie ilości szkodliwych pierwiastków w środowisku oraz, że mogą zagwarantować przyszłym pokoleniom czystą Ziemię.
Pozdrawiam
Edyta Ptak - Kafara
Gimnazjum nr 68 przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Oczywiście to wspaniała akcja - zbiórka używanych telefonów. Bardzo dobrze i w prosty sposób zorganizowany odbiór. Możecie być przykładem dla innych.
Pozdrawiam
Bożena Chmielewska
Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu
 
Zobacz nas na Facebooku